Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kudy z nudy - Projekt s čtyřObrazekletou tradicí, který je stěžejní aktivitou v současném programovém myšlení FidoDido. Počet děti ze sociálně vyloučených lokalit Ústí nad Labem ( Předlice, Nový svět, … ), lokalit v Bílině, Dětského domova Vysoká Pec apod. , které se účastnili projektu, v celé jeho historií, přesáhl hodnotu 100 . Je tedy projektem s největším společenským dopadem.
Jedná se o sérii víkendových a týdenních pobytů v přírodě, daleko od každodenních problémů a starostí.
Cílem je nabídnout dětem pestrou nabídku různých činností, které jim mohou sloužit jako alternativa pro trávení volného času. Kromě toho jim přináší nová přátelství a mnoho zážitků, které by zejména děti ze sociálně vyloučených lokalit vzhledem k finanční situaci nikdy nemohly prožít.

 

  

 

ObrazekMami, přijeď pro mě, tohle není žádnej tábor - jedná se o takřka dvoutýdenní soustředění pro mladé lidi ohrožené sociálním vyloučením. Páteří akce je 12tidenní „hra“ – chození do zaměstnání, vydělávání peněz. Peníze mohou účastníci investovat do vzdělání nebo spořit nebo také rychle utrácet.
V cestě k cíli bude navíc stát účastníkům mnoho nástrah z reálného života. 
Náš projekt umožní 12 mladým lidem lépe poznat život v „práci“. Ukáže jim, že je možné zvolit různé životní strategie a kam tyto strategie v reálném životě mohou vést. Naučí je, které životní strategie vedou k úspěchu a které jsou spíše nevhodné. Účast v projektu povede k větší zodpovědnosti za svůj život, k většímu náhledu na sebe sama. Hra je zaměřena na rozvoj sociálních kompetencí, návyků potřebných při výkonu soustavného povolání, řešení krizových situací apod.


Koňská mozaika - nový projekt na rok 2010
 Projekt vychází z našich předchozích zkušeností s cílovou skupinou a navazuje na ně. Cílem je, aby si děti žijící v sociálně vyloučených lokalitách vyzkoušely strukturovanou každodenní práci, zažily si pocit zodpovědnosti, která na ně v domácím prostředí není kladena.Dvanácti dětem ze tří různých lokalit ( Ústí nad Labem, Bílina, Sýrovice ) umožní projekt strávit volné dny v prostředí koňského dvorce, kam by se tyto jinak nikdy nemohly dostat. Je obecně známo, že děti se zvířaty k sobě mají kladný vztah. V prostředí koňského dvorce při práci zejména s koňmi, ale i jinými zvířaty, se tak bude dařit plnění výše uvedených cílů více než kde jinde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář